Skip to main content

ForumBey.com ForumBey.com

Beta

ForumBey.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Sitemizin kalite ve güvenliği açısından kopyala yapıştır konular (alıntı) yasaklanmıştır. Sevgili üyelerimize bildiririz. ( 03.01.2019 )
BLOG SITEMIZ ACILMISTIR!!

Android Telefonlarda Isınma Sorununa Çözüm

316
76
0
07-01-2019, Saat: 15:21
#1
Çevrimdışı
Android cihazların karşılaştığı en yaygın problemlerden birisi ısınma problemidir. Android telefonlarda ısınma sorununa çözüm amacıyla kullanılabilecek bir çok farklı çözüm bulunmaktadır. Bu çözümler genellikle sorunlara göre değişmektedir. Bir çok farklı soruna göre bir çok farklı çözüm bulunabilir.

Orijinal Ürün Kullanmaya Dikkat edin

Android cihazlarda ki en büyük ısınma problemi genellikle orijinal olmayan cihazlardan kaynaklanmaktadır. İlk olarak kullanılan pilin orijinal olmasına özen gösterilmelidir. Sahte piller ısınma probleminin yanında yangın veya patlama gibi riskler de taşımaktadır. Aynı zamanda şarj cihazının da orijinal olmasına dikkat edilmelidir. Sahte ürünler cihazın pilinde ısınmaya ve hasara yol açabilmektedir. Aynı zamanda telefonda kullanılan pilin hasar görmemiş olması gerekmektedir. Eğer cihazda sürekli ısınma problemi oluşuyorsa bu durumda pil çıkartılarak kontrol edilebilir. Pilde şişme veya su görmesinden dolayı oluşmuş bir hasar olmamasına dikkat edilmelidir.

Kullanılan Programlara Dikkat Edilmeli

Android cihazda eğer donanımsal bir problem yolsa kullanılan uygulamaların ve android sürümünün güncel olmasına mutlaka dikkat edilmelidir. Eğer uygulamalar güncel ise cihazda bir den fazla açık uygulama olmaması da önem taşır. Android cihazlar birden fazla uygulamayı aynı anda çalıştırabilmektedir. Fakat bu cihazın ısınmasına sebep olabilir. Üstelik uzun süreli youtube gibi ekran çalıştıran uygulamalar ve çok uzun sürelerde yüksek grafikli oyunlar oynamakta ekran modülünün aşırı çalışması ile ısınmaya sebep olabilecektir.
ByEditor

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task