Skip to main content

ForumBey.com ForumBey.com

Beta

ForumBey.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türkiye'nin kral türkçe bloğu

Sitemizin kalite ve güvenliği açısından kopyala yapıştır konular (alıntı) yasaklanmıştır. Sevgili üyelerimize bildiririz. ( 03.01.2019 )

Android Telefonlarda Pil Ayarı Nasıl Yapılır?

400
32
0
28-01-2019, Saat: 14:20
#1
Çevrimdışı
Cihazınızda en son teknolojiye sahip olsanız bile, hiçbir şey yapmadan pil tüketiminde uzmanlaşmak için bu yeterli değildir. Modern cihazlar, büyük çözünürlük ve yüksek çözünürlüklü görüntüleme ile 5 inç ekrana sahip olduklarından pi tüketimi çok fazladır. Android telefonlarda pil ayarı nasıl yapılır? Sorusunun yanıtları sizlere sunulmaktadır. Normal kullanımda, telefonunuzu 1 günden daha uzun süre açık tutmak için büyük veri kapasitesine sahip bir batarya bulunmamaktadır.
 
Pil Tasarrufu
 
Pil Tasarrufu ve ayarları için seçenekler çok fazladır. Bunlardan bir kaç tanesi maddeler halinde sıralanmaktadır.
1. Bataryanın ayarlarını gözden geçirdikten sonra uygulama yönetimi menüsünde arka planda çalışan işlemleri kapatabilirsiniz.
2. Ram tüketen birçok uygulama ve işlemi kapatmalısınız.
3. Facebook, hava durumu, Google keep, viber gibi sosyal medya uygulamalarını arka plandan kaldırmalısınız.
 
Ekran Parlaklığı
 
Bataryanızı kontrol altına almak için birçok uygulamada bulunmaktadır. Sistem işlemleri veya Google Play hizmetlerinde faydalı bir uygulama mutlaka bulunmaktadır. Task killer virüsten korunma yazılımlarına sahip olmaktadır. Greenify, clean master, du gibi pil tasarrufu sağlayan ve diğer birçok uygulama bulunmaktadır. Başka yöntem olarak ekranınızın parlaklık ayarlarını düşürebilirsiniz. Bu ayar, varsayılan 1 - 2 dakika aralığındadır, özellikle ekranın her saniyesi enerji yemektedir. Batarya ömrünü uzatmak sizin elinizde olup seçenekleri değerlendirmektir. Ekranınızın açık kalma süresini ayarlarken dikkat etmelisiniz. En iyi seçenek 30 saniyedir. 30 saniyenin, bataryamız için yeterli enerjiyi koruyacak bir zaman sınırı olduğuna ve sizi yarı yolda bırakmayacağına emin olabilirsiniz.
ByEditor

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task