Skip to main content

ForumBey.com ForumBey.com

Beta

ForumBey.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Sitemizin kalite ve güvenliği açısından kopyala yapıştır konular (alıntı) yasaklanmıştır. Sevgili üyelerimize bildiririz. ( 03.01.2019 )
BLOG SITEMIZ ACILMISTIR!!

Astrolojide Merkür Retrosu Nedir? Neler Yaşanır?

08-01-2019, Saat: 23:08
#1
Çevrimdışı
Astrolojide Merkür Retrosu
Zeka gezegeni Merkür, astroloji alanında iletişimi temsil eder ve sürekli hareket halindedir. Bu sebeple çevre ile hatta kişinin kendisi ile iletişimi inişli ve çıkışlıdır. Hareket ettiği burcun mizacına göre değişiklik gösterir, uyumunu veya uyumsuzluğunu ortaya çıkarır. İletişim, teknoloji, mantık, anlayış, akıl, konuşma yeteneği Merkür’ ün etkisi altındadır. Günlük hayat ile ilgili birçok alanı etkisi altına alır. Asıl amaçlarından biri bilgi alışverişini sağlamaktır ve iletişim alanında koordinasyon sağlamaktır.
Gökyüzünde Merkür gerilemesi varken yaşanacak çoğu sorunun başında iletişim gelir. İletişimde sıkıntılar yaşanabileceği gibi, sosyal hayatta karışıklık ve karmaşa meydana gelebilir.


Bir Yılda Kaç Kere Merkür Gerilemesi Gerçekleşir

İletişim gezegeni Merkür, yılda 3 ya da 4 kere Retro yapar yani geri hareket eder. Aslında bu durum gezegenin geri gitmesi değil yavaşlamasıdır. Bu süreç iletişimde, teknolojide ve haberleşme alanında aksaklıklar yaşanmasına neden olur. Merkür’ün Retro halinde yeni bir sözleşmeye imza atmak, söz vermek, yeni bir işe başlamak, yeni teknolojik bir alet almak için uygun zamanlar değildir.

Aksaklıklar Yaşanabilir

Özellikle kişisel eşyalara sahip çıkmak zorlaştığı gibi trafikte, e-posta akışından aksaklıklar yaşanabilir. Genellikle toplumsal olaylar, yangın gibi afetler bu süreçte sıkça yaşanır. Ayrıca geçmişe yönelik hesaplaşmalarda yapılır. Merkür Retro’sunda biten bir ilişkinin konuşması yine bir Merkür gerilemesinde gerçekleşebilir. Bireylerin Natal haritalarında dünyaya geldikleri anda Merkür gerilemesi var ise o kişiler hayatlarında yaşayacakları Merkür Retrolarında şanslı olabilirler.
Mükemmeli yakalamaya uğraş, o zaman başarı zaten seni kovalar

[Resim: forumbeysosyal.png]
admin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task