Skip to main content

ForumBey.com ForumBey.com

Beta

ForumBey.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Sitemizin kalite ve güvenliği açısından kopyala yapıştır konular (alıntı) yasaklanmıştır. Sevgili üyelerimize bildiririz. ( 03.01.2019 )
BLOG SITEMIZ ACILMISTIR!!

BPM Nedir?

06-01-2019, Saat: 12:22
#1
Çevrimdışı
BPM ; İngilizce'de Beats per minute yani dakika başına düşen vuruş sayısıdır.
Müzikteki tempoyu ölçmek için kullanılan bir birim olan bpm müzisyenlerin ve dj'lerin olmazsa olmazlarındandır.Çünkü bir parçanın geçişini yaparken veya parça arkasına beat eklerken 2 parçanında BPM değerlernin aynı olması gerekir. Aksi halde beat ve orjinal parça arasında kayma olacak ve sesler birbirine karışıcaktır. Her müzik türünün BPM'si farklılık gösterir. BPM müziğin akışını belirler. Bir BPM 1/60 Hz.’ye eşittir.
Peki nasıl hesaplanır bu BPM ?
Hesaplamanın çeşitli yöntemleri vardır. Zor olan 1 dakikadaki vuruş sayısını hesaplamaktır.(Bunu el veya ayaklarınızla ritim tutarak yapabilirsiniz.Biraz kolaylaştırmak gerekirse 30 saniye de ki vuruş sayısını 2 ile çarpın.
Thekinq
06-01-2019, Saat: 12:30
#2
Çevrimdışı
Spor yaparken cok yüksek bpmlerde müzik dinlenir, oralardan taniyordum bu konuyu. Hatta Spotify Run bölümünde 180-190 BPM'lere kadar cikabiliryorsunuz. Kosunun ritmine göre degisebiliyordu hatta. tesekkürler.
admin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task