Skip to main content

ForumBey.com ForumBey.com

Beta

ForumBey.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Sitemizin kalite ve güvenliği açısından kopyala yapıştır konular (alıntı) yasaklanmıştır. Sevgili üyelerimize bildiririz. ( 03.01.2019 )
BLOG SITEMIZ ACILMISTIR!!

Diyet Yaparken Başka Şeyler Düşünmek

06-01-2019, Saat: 14:31
#1
Çevrimiçi
Diyet Yaparken Başka Şeyler Düşünmek
 
            Çoğu insan fazla kilolarından kurtulmak ya da ideal kilosunu korumak için çeşitli yöntemler araştırıyor. Bulduğu yöntemleri deniyor, vazgeçiyor bazen de devam ediyor ve olumlu sonuçlar alıyor. İnsanların kilo vermek ya da kilolarını korumak amacıyla en çok uyguladıkları yöntem ise diyet her geçen gün farklı listelerle ve farklı yöntemlerle karşımıza çıkan diyet programları tüm insanlar için reçete gibi önemler taşıyor. Ancak bazı insanlar ne kadar diyet yapsa da istedikleri sonuçları alamıyor ve motivasyonlarının düştüğüne inanıp yaptıkları diyetleri bırakıyor. Peki, bu ne kadar doğru?
 
 Diyet Esnasında Farklı Şeyler Düşünmek
 
            Diyet yapan kadın ve erkeklere genel sorun açlık hissetmek. Diyet yapan kişinin aklı sürekli diyet yaptığına dair kendine hatırlatmalar yapıyor bu da beynin yemek düşünmesine neden oluyor. Diyette olduğu için sürekli aç olduğunu düşünen kişiler, aç olmasalar bile bu düşünme ile psikolojik bir baskıyla kendilerini yemek yemeye zorunlu hissediyor ve da yapamadıklarını düşünüp diyeti bırakıyor. Aslında diyet yapmaya alışan bir vücut bir süre sonra kendini tamamen tok hissederek ve yemek yemeyi düşünmeyecektir.
 
             Önemli olan aklımızdaki yemek olgusunu çıkartıp yerine farklı düşünceler getirmektir. Başladığımız diyetlerden olumlu bir sonuç almak istiyorsak en azından diyeti uygulamamız gün kadar uygulamak istiyorsak dikkat etmemiz gereken şey irademize sahip olmamız gerektiğidir. İradesine sahip çıkabilen insanlar akıllarına yemek getirmemek için farklı aktivitelere yönelebilirler. Kendilerini kitap okuyarak, film seyrederek ya da başka işlerle uğraşarak oyalayabilirler. Böylece vücutları bir süre sonra diyetin verdiği açlık hissini normalleştirebilir ve rahatça diyetlerine devam ederler.
 
 Etkili Bir Diyet İçin
 
            Siz de doğru bir şekilde kilo verebilmek ve diyetinizi sorunsuz şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız aklınızı farklı şeylerle meşgul edebilirsiniz. Kendinize yeni aktiviteler bularak diyetinizden faydalı sonuçlar görebilir böylece motivasyonunu arttırabilirsiniz. Diyet sırasında yemek düşünmenin size bir faydası olmayacağını unutmamalısınız.
 
            Faydası olmayacağı gibi yapmakta olduğunuz diyete ve zayıflama programlarına da zararı olacağını göz önünde bulundurmalı ve buna göre hareket etmelisiniz. Doğru yöntemlerle zayıflamak için doktorunuza danışıp ondan bir diyet listesi almanız bunun yanında kendinizi tok hissetmenizi sağlayacak besinler tüketmeniz yararınıza olacaktır.
Mükemmeli yakalamaya uğraş, o zaman başarı zaten seni kovalar

[Resim: forumbeysosyal.png]
admin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task