Skip to main content

ForumBey.com ForumBey.com

Beta

ForumBey.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Sitemizin kalite ve güvenliği açısından kopyala yapıştır konular (alıntı) yasaklanmıştır. Sevgili üyelerimize bildiririz. ( 03.01.2019 )
BLOG SITEMIZ ACILMISTIR!!

En Çok Görülen Baş Ağrısı Türleri

07-01-2019, Saat: 08:34
#1
Çevrimdışı
En Çok Görülen Baş Ağrısı Türleri
Yetişkinlerde veya çocuklarda baş ağrısı görülür. Baş ağrısının türleri vardır. En çok görülen baş ağrısı türleri; gerilim tipi, sinüzit, küme, çocuk migreni, hormonal migren ve kronik baş ağrıları görülür.

Migren Ağrısı

Migrene sadece baş ağrısı türü olarak bakılmamalıdır. Migren bir hastalıktır. Halk arasında söylenen zonklayıcı bir ağrı olur. Migren ışık, ses ve kokuyu sevmez. Bulantı ve kusma görülür. Ağrılar zamanla şiddetli ve orta derecede olur. Stres, hava değişikliği, uyku bozukluğu, farklı yiyecekler migren atağını başlatır.

Gerilim Tipi Baş Ağrısı

Günlük hayatta insanların %90’nında bu baş ağrısı görülmüştür. Başta dolgunluk, ağırlık ve sıkışma hissi gerilim tipi baş ağrısının belirtileri arasında yer alır. Dikkat, konsantrasyon güçlüğü ve ense ağrıları ile birlikte orta şiddetli baş ağrıları devam eder. Bu ağrılar günlük ev ve iş hayatını etkilemez.

Sinüzit Baş Ağrısı

Sinüzit ile migren ağrıları halk arasında karıştırılır. Migren hastası olanlar ağrılara ve belirtilere göre sinüzit olduğunu zanneder. Sinüzit hastalığında göz ve burun bölgelerinde ağrı olur. Ateş yükselir ve burun tıkanır.

Küme Baş Ağrısı

Küme baş ağrısı günlük hayatta gençlerde çok görülür. Çeşitleri ve özellikleri farklılık gösterir. Göz ve şakak kısmında ağrı meydana gelir. Ağrılar bir anda başlar ve bir anda biter. Ağrılar genellikle kısa sürer. Terleme ve aşırı hareketlilik görülür.

Çocuklarda Migren Ağrısı

Yetişkinlerin migren ağrısı ile çocukların migren ağrıları farklıdır. Çocuklarda pek baş ağrısı görülmez. Karın ağrısı, bulantı ve kusma ön planda olur.

Hormonal Migren Ağrısı

Adet dönemlerinde görülen baş ağrısıdır. Baş ağrısına bağlı olarak; şişkinlik, sinirlilik ve karın ağrısı görülür.

Kronik Baş Ağrısı

Baş ağrısı şiddeti arttıkça ağrılar yaklaşık 15 gün sürebilir. Baş ağrılarına bağlı olarak kişilerde yorgunluk, depresyon ve mutsuzluk görülür.
Mükemmeli yakalamaya uğraş, o zaman başarı zaten seni kovalar

[Resim: forumbeysosyal.png]
admin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task