Skip to main content

ForumBey.com ForumBey.com

Beta

ForumBey.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türkiye'nin kral türkçe bloğu

Sitemizin kalite ve güvenliği açısından kopyala yapıştır konular (alıntı) yasaklanmıştır. Sevgili üyelerimize bildiririz. ( 03.01.2019 )

Google'dan Web Tabanlı Canvas (Tuval) Aracı

131
146
0
01-01-2019, Saat: 19:25
#1
Çevrimdışı
Google çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor diyebiliriz.
Her geçen gün bir başka çalışmanın altına imza atan Google, geçtiğimiz günlerde Canvas aracını duyurdu. Bu araç ile web tarayıcınız üzerinden çizim yapabiliyor ve bu çizimleri .png formatında dışarı aktarabiliyorsunuz.

Bu konuda birçok yararlı ve profesyonel araç olmasına karşın Google'ın böyle bir adım atmış olması, bunun devamının gelip gelmeyeceği konusunda merak uyandırdı. Günümüzde web uygulamalarının artması ve özellikle grafik alanında Adobe karşısında durabilmek için hemen her türlü alanda araçlar üreten farklı firmalar mevcut. Acaba Google'ın amacı bu araçlardan biri olmak mı? Yoksa yalnızca kullanıcılardan gelen geri bildirimleri değerlendirip böyle basit bir aracı sunarak "yapılanlar listesi"ne yeni bir öğe eklemek mi? Bunu sanıyorum ki zaman bize gösterecek.

[Resim: AD7Qnp.jpg]

Basit çizim aracı Tuval'de 4 farklı kalem bulunuyor. Ayrıca geri alma ve ileri alma araçları dışında fırçanın kalınlığını da ayarlayabiliyorsunuz. Bir silgi ve basit bir renk seçme aracı da içeren Tuval, basit çizimler yapmak isteyenler için oldukça ideal gözüküyor. Yapılan çalışmalarda giriş ekranında kayıtlı olarak kalıyor. Tabi isterseniz silebiliyorsunuz. İncelemenizde fayda var.
Grafik&Yazılım
Dalien

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task