Skip to main content

ForumBey.com ForumBey.com

Beta

ForumBey.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Sitemizin kalite ve güvenliği açısından kopyala yapıştır konular (alıntı) yasaklanmıştır. Sevgili üyelerimize bildiririz. ( 03.01.2019 )
BLOG SITEMIZ ACILMISTIR!!

Hayvanların En Çok Etkilendiği Durum

06-01-2019, Saat: 21:17
#1
Çevrimdışı
Hayvanların En Çok Etkilendiği Durum
 
Hayvanların En Çok Etkilendiği Durum Nelerdir ?
 
            Hayvanlar da insanlar gibi duyu organlarına, hislere ve vicdana sahip olan canlılardır. Nasıl ki bir insan bir olaydan üzüntü ya da sevin. Duyarak olumlu ya da olumsuz yönde etkileniyorsa hayvanlarda aynı nedenlerden dolayı olumlu ya da olumsuz şekilde etkilenebilir. Hayvanların en çok etkilendiği durumlardan en göz önünde olanlarına bakılacak olursa, sahiplenilmiş hayvanların sahipleri tarafından terk edilmiş olmalarıdır. Bu olumsuz bir etkilenmeye örnek olsa da hayvanları gerçekten çok derin bir şekilde yaralayabilir ve hayvanın psikolojisini bile bozabilir bu tür olaylar. Hayvanların psikolojisi insanlar gibi değildir ve hayvanlar insanlardan daha sadıktır. Bu sadık olma konusu ister sevgi konusunda isterse itaatkarlık konusunda olsun fark etmez. Siz bir hayvana nasıl davranırsanız hayvan da aynı şekilde hatta fazlasıyla davranır.
 
 Hayvanların Etkilenmediği Durum Var Mıdır?
 
            Hayvanların etkilenmediği durum elbette vardır. Her etki insanları ilgilendirmediği gibi hayvanları da ilgilendirmeyebilir. Çünkü hayvanlar kendilerini ilgilendirmeyen şeylerle vakit öldürmezler. Kendilerini en çok ne ilgilendirir ve en çok mutlu ediyorsa onunla ilgilenirler. Aynı zamanda hayvanların en çok sevdiği şeyleri ellerinden almak hayvanın çok fazla bir şekilde üzülmesine neden olacaktır. Bazı hayvanlar dış görünüş olarak sert yapıda olsalar da bu hayvanlar bile içlerinde bir bebek gibi saf duygular beslerler.
 
            Hayvanların en çok etkilendiği durumlardan bir tanesi de vücutlarından bir yerlerine zarar gelip engelli olarak yaşamak durumunda kalmalarıdır. İnsanlar bu şekilde hayatlarına devam edebilir ama bu tür hayvanlar insanların yardımı olmadan yaşayamazlar. Ve her zaman insanların yardımına muhtaçtırlar. Olayın geneline bakacak olursak bu hayvanların engelli kalmasının sebebinin yüzde ellisi insanlar yüzünden oluşuyor. Hem de sahipleri tarafından bu hale gelen hayvanların bir daha kendilerini psikolojik olarak toparlamaları onlar için çok zor bir durum olacaktır.
 
 Hayvanları Bu Durumdan Kurtarmak İçin Ne Yapılmalıdır?
 
            Bir hayvanınız olduğunda sadece ona karşı iyimser değil tüm hayvanlara karşı iyimser davranmanız gerekmektedir. Çünkü hiçbir hayvan siz ona zarar vermeden gelip size zarar vermez. Tüm hayvanları sevip korumanı onları bu durumdan yeterince koruyacaktır.
Mükemmeli yakalamaya uğraş, o zaman başarı zaten seni kovalar

[Resim: forumbeysosyal.png]
admin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task