Skip to main content

ForumBey.com ForumBey.com

Beta

ForumBey.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Sitemizin kalite ve güvenliği açısından kopyala yapıştır konular (alıntı) yasaklanmıştır. Sevgili üyelerimize bildiririz. ( 03.01.2019 )
BLOG SITEMIZ ACILMISTIR!!

iPhone Ekran Hassasiyeti Nasıl Ayarlanır?

11-01-2019, Saat: 10:20
#1
Çevrimdışı
ABD'li teknoloji devi Apple firmasının ilk olarak 6 ve 6s Plus modellerinde tercih ettiği 3D Touch özelliği, dokunma sayısını azaltmaya yarayan ve günlük kullanımda oldukça işe yarayan bir özellik olarak kullanıcılarının karşısına çıkmıştır. Bu özelliğin hassasiyetinin ayarlanabilmesi kullanıcıya özel olarak sunulan bir seçenek olarak cihazlara eklenmiştir. iPhone ekran hassasiyeti nasıl ayarlanır? Sorusuna cevaben bir kaç adımın takip edilmesi gerekir.

iPhone Ekran Hassasiyeti Nedir?

Apple firmasının 6 ve üzerindeki modellerinde tercih ettiği 3D Touch, yani ekran hassasiyet özelliği, kullanıcının ekrana dokunurken ne derece basınç uyguladığını anlayarak farklı seçenekler sunmaktadır. Açılır menülere ulaşma, hızlı eylemleri görüntüleme gibi seçenekler üzerinden sunulan bu özellik, kullanıcısına kontrolü kendi eline alması için imkan sunar. iPhone modellerinde ekran hassasiyetini ayarlayabilmek için bazı ayarlamaların yapılması gerekir.

iPhone Ekran Hassasiyetini Ayarlama

iPhone kullanıcılarının 3D Touch olarak bilinen özellik üzerinde ayarlama yapabilmeleri için;
  • Ayarlar, Genel, Erişilebirlik adımları takip edilir
  • En alt kısma inilerek 3D Touch özelliği açılır
  • 3D Touch Hassasiyeti yazan alanda Hafif, Orta ve Sert seçeneklerinden her hangi biri tercih edilir. Ayarlama işlemi bu şekilde gerçekleştirilmiş olur. Kullanıcının hafif seçeneğini tercih etmesi durumunda ekran oldukça hassas bir duruma gelmektedir. Orta seçeneği iPhone'larda genellikle varsayılan olarak tercih edilir. Sert seçeneği ise kullanıcıların işlem yaparken el hareketlerini sert bir şekilde kullanmalarına olanak tanır.
ByEditor

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task