Skip to main content

ForumBey.com ForumBey.com

Beta

ForumBey.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türkiye'nin kral türkçe bloğu

Sitemizin kalite ve güvenliği açısından kopyala yapıştır konular (alıntı) yasaklanmıştır. Sevgili üyelerimize bildiririz. ( 03.01.2019 )

iPhone'ların Fazla Isınmasındaki Sebep Nedir?

02-02-2019, Saat: 11:11
#1
Çevrimdışı
iPhone telefonlarda çok sık yaşanan sorunlardan biri de ısınma sorunudur. Peki, iphone'ların fazla ısınmasındaki sebep nedir? İşte ayrıntılar:

iPhone Neden Isınır?

iPhone telefonlar birçok nedenden dolayı ısınabilir. iPhone telefonların ısınma sebeplerinden bazıları şunlardır:
  • iPhone telefonların çok fazla araç içinde kalması
  • Güncellenmemiş yazılımlar
  • Cihazı doğrudan güneş ile temas edebilecek bir yere bırakmak
  • iPhone telefonların şarjı ile ilgili olan sorunlar
  • Navigasyon özelliğini uzun süre açık tutmak
  • Yoğun grafikler içeren oyunların oynanması ve telefona aşırı bir yükleme yapılması gibi durumlardan dolayı iPhone telefonlar aşırı derecede ısınabilir.
Çözüm Nedir?

iPhone telefonların aşırı ısınmasını önlemek için ilk önce telefona kulak vermek gerekir. Yani telefonun neden ısındığını kullanıcı kendi bilmeli ve ona göre çözüm üretmelidir. Çözüm için şu yollar izlenebilir:
Öncelikle bütün çalışan uygulamalar kapatılmalıdır. Çalışan uygulamalar kapatıldıktan sonra telefonun ısınması biraz daha düşecektir.
iPhone telefonlar ısınma sorununu teşhis edebilen muhteşem cihazlardır. Bunun için ilk önce telefonun ana menüsünden Ayarlar- Gizlilik- Teşhis ve Kullanım sekmesine gelinmelidir. Bu kısımda telefona aşırı yükleme yapan uygulamalar rahatlıkla görülebilir. Bu sekmede bir uygulamanın adı birçok kez görülüyorsa o uygulamada sorun var demektir. O uygulamayı silerek telefonun aşırı ısınması engellenebilir.
Cihazı aşırı ısıtan bir neden de güncellenmemiş yazılımlardır. Bunun için telefondan Ayarlar- Genel- Yazılım Güncellemesi bölümüne gidilmeli ve güncellemeler yapılmalıdır.
ByEditor

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task