Skip to main content

ForumBey.com ForumBey.com

Beta

ForumBey.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Sitemizin kalite ve güvenliği açısından kopyala yapıştır konular (alıntı) yasaklanmıştır. Sevgili üyelerimize bildiririz. ( 03.01.2019 )
BLOG SITEMIZ ACILMISTIR!!

Kalıcı Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

10-01-2019, Saat: 13:52
#1
Çevrimdışı
Bu yazımızda sizlere kalıcı makyaj nedir? nasıl yapılır? Sorularının cevabını vereceğiz. Kalıcı makyaj uygulaması, bölgenin rengine uygun olan pigmentlerin derinin hemen alt tarafına enjekte edilmesiyle yapılır.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj, kaş, dudak ve kirpik bölgelerine oldukça sık uygulanabilen fakat bunların dışında da pek çok bölgeye uygulanan yönteme denir. Bu uygulama, devamlı olarak makyajlı görünmek isteyen kişilerin çok sık başvurduğu yöntemlerden birisidir. Kalıcı makyaj ile kişinin en sevdiği tondaki makyajı cildine uygulatıp üzerine gerekli durumlarda farklı tonlarda makyaj yapabilmek de mümkündür. Günlük makyaj yapımı için zamanı olmayanlara “makyaj yapacak zamanım yok” ya da “her gün makyaj yapmaya üşeniyorum” düşüncesinde olanlar için kalıcı makyaj tekniklerini ve bu konuda gerekli olan detaylar hakkında mutlaka bilgi sahibi olunmalıdır.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Bu uygulama için özel olarak tasarlanmış, 1 el matkabı büyüklüğünde hafif bir alet ve iğne ucu yardımı ile cildin altına zerk edilecek boya alınarak, derinin alt kısmına uygulanır. Bu işlem genellikle hafif acılı veya hiç acı olmayan bir işlemdir fakat ağrı eşiği düşük olan kişiler için uygulamadan yapılmadan önce uygulama bölgesine uyuşturucu özelliği olan ilaç işlemi yapılabilir.

Kalıcı Makyajı Kim Yapabilir?

Kalıcı makyaj uygulamaları, uygun ortamlarda yaptırılmalı, tercihen steril bir güzellik salonunda ve yetkili kişiler tarafından yapılmalıdır. Kalıcı makyaj kurslarından sertifikaya sahip kişiler tarafından yapılması gerekir.
ByEditor

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task