Skip to main content

ForumBey.com ForumBey.com

Beta

ForumBey.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türkiye'nin kral türkçe bloğu

Sitemizin kalite ve güvenliği açısından kopyala yapıştır konular (alıntı) yasaklanmıştır. Sevgili üyelerimize bildiririz. ( 03.01.2019 )

Kış İçin Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

23-01-2019, Saat: 17:23
#1
Çevrimdışı
Kışın alınacak olan ayakkabıların özelliklerinin iyi olması çok önemlidir. Peki, kış için ayakkabı seçerken nelere dikkat edilmelidir? İşte kış için alınacak olan ayakkabılar hakkında detaylı bilgiler

Ayakkabı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
  • Kışlık ayakkabı alımında %100 su geçirmez bir ayakkabı tercih edilmelidir.
  • Kışlık ayakkabılar yanlardan yayık olmamalıdır ve mutlaka dikişli bir ayakkabı tercih edilmelidir.
  • Kışın kalın çorap giyenler ayakkabı alırken de kalın çorap giyerek deneme yapmalıdır.
  • Ayakkabının dış kısmının deri olmasına dikkat edilmelidir. Eğer tamamen deri bir ayakkabı alamayacaksanız en azından üstünün deri olmasına dikkat edilmelidir.
  • Ayakkabının iç kısmının sentetik malzemeden yapılıp yapılmadığını kontrol ederek ayakkabının satın alınması gerekiyor. Eğer ayakkabı sentetik malzemeden yapıldıysa tercih edilmemesi gerekir.
  • Özellikle bağcıklı ayakkabılar tercih edilecekse mutlaka bağcıkları çözülerek giyilmelidir.
  • Ayakların nefes alması önemlidir bu yüzden anti- bakteriyel ayakkabılar tercih edilmelidir.
Sobaya Veya Kalorifere Yakın Yerde Kurutmak

Kar veya yağmurdan dolayı ıslanan ayakkabıların sonrasında nasıl kullanılması gerektiği önemli bir noktadır. Islanan ayakkabılar kesinlikle soba veya kalorifer gibi yerlere koyulmamalıdır. Peteklerin üzerine ya da soba yakınına koyularak kurutulmaya çalışılan ayakkabılar deforme olur. Ayakkabıların çamaşır makinesinde yıkatılması da yine ayakkabının deforme olmasına neden olur. Bu tür işlemlerde tamamen kullanıcı hatasından kaynaklanır. Ayakkabının kuruması için gerekli olan sıcaklık 20 ile 25 derece arasında olan sıcaklıktır.
ByEditor

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task