Skip to main content

ForumBey.com ForumBey.com

Beta

ForumBey.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Sitemizin kalite ve güvenliği açısından kopyala yapıştır konular (alıntı) yasaklanmıştır. Sevgili üyelerimize bildiririz. ( 03.01.2019 )
BLOG SITEMIZ ACILMISTIR!!

Organik Yemek Tariflerinde Kullanılan Baharatlar

05-01-2019, Saat: 20:23
#1
Çevrimdışı
Organik Yemek Tariflerinde Kullanılan Baharatlar
 
            Lezzetli yemek, hayattan aldığımız zevkler içerisinde en önemli bir yere sahiptir. Bizi hayata bağlayan çok önemli bir unsurdur. Günümüzde pek çok gıda artık gerçek lezzetinden uzakta ve bizim damak zevkimizi adeta baltalamaktadır. Gittikçe artan nüfusun ihtiyaçlarını karşılamak için ve ürünlerin süpermarketlerdeki raf ömrünü uzatabilmek için, gıda ürünlerinin üretim şekilleri doğallığını günden güne yitirmekte ve bu durum gıdaların hem besin değerini düşürmekte hem de lezzet özelliğini fazlasıyla kaybetmesine yol açmaktadır.
 
            Yani yediğimiz yemeklerin çoğunun ne tadından anlamaktayız, ne de ondan bir fayda görmemekteyiz. Daha çok çene sporu yapmaktayız. Son yıllarda tarımında, sebze ve meyvelerde kullanılan tarım ilaçları, kimyasallar çok sayıda insanın sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Ayrıca tarımsal sulamada kullanılan suyun ve toprağın da kirliliğini de buna eklersek pek çok kanser türünün ve hastalığın bu sebeplerden dolayı olması oldukça üzücü, endişe verici ve geri dönüşü olmayan bir durumdur. Ülkemizdeki sağlık sektörünün son durumunu da düşündükçe işi baştan sıkı tutmakta fayda olacağı kesin. En azından çocuklarımıza dikkat ederek bir önlem alabiliriz ve bu durumu onlara tarif edebiliriz.
 
 Yemekleri Baştan Yaratan Baharat
 
            Baharat, koku duyusu, tat alma duyusu, ve hatta görsellik açısından insanın hoşuna giden özellikleri barındıran bitkilerin ve tohumlarının kurutulmuş bölümleridir. Yemeklerde çok az kullanıldığı için besin değeri açısından çok önem arz etmese de lezzet açısından yemeklerin vazgeçilmezdir. Hatta tek başına yenilmeyecek kadar lezzetsiz bir yemeği, baharatlar yardımıyla enfes bir hale getirebilirsiniz.
 
            Baharat gıdalarda öyle bir büyü etkisi yaratmakta ki, fastfood sektöründe ve pek çok abur cuburda Çin tozu denen organik olmayan sentetik bir baharat karışımıyla bizlere haddinden fazla yemek yedirmekte ve bu acımasız hileyle insanlarda obazite, kalp ve tansiyon başta olmak üzere insanlarda pek çok sağlık sorununa neden olmaktadır. Pek çok normal fiyatlı lokanta da insanlara fazla yemek yedirmek, susatarak içecek içmesini sağlamak amacıyla ya da bozulmuş bir ürünü müşteriye satmak amacıyla, yemeklere bu doğal olmayan karışım baharatlardan kullanılmaktadır.
 
 Organik Yemek, Organik Baharatla Güzel
 
            Sonuç olarak organik bir yemek yapabiliyorsak veya bir yerde yiyebiliyorsak bunu mutlaka organik baharatlarla taçlandırmak gerekiyor. Aksi takdirde yediğimiz yemeğin organik olmasının pek bir önemi olmamaktadır.
Mükemmeli yakalamaya uğraş, o zaman başarı zaten seni kovalar

[Resim: forumbeysosyal.png]
admin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task