Skip to main content

ForumBey.com ForumBey.com

Beta

ForumBey.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Sitemizin kalite ve güvenliği açısından kopyala yapıştır konular (alıntı) yasaklanmıştır. Sevgili üyelerimize bildiririz. ( 03.01.2019 )
BLOG SITEMIZ ACILMISTIR!!

Oyunlar İçin En Mantıklı Konsollar

06-01-2019, Saat: 19:51
#1
Çevrimdışı
Oyunlar İçin En Mantıklı Konsollar
 
Oyun nedir?
 
            Oyun, insanların boş vakitlerini değerlendirmek için yaptıkları eğlendirici bir şeydir. Oyun, bir şirket veya bir grup tarafından, bir program aracılığıyla yapılan bir şeydir.
 
 Ne türde oyunlar vardır?
 
            Oyunların da kendine göre bir türü vardır. Şirket oyunu tasarlarken, oyun için bir konu, karakter tasarlar. Oyunun konu ve karakterlerine göre oyunun türü belirlenmektedir. Peki ne türde oyunlar vardır? Bilinen oyun türleri, korku, aksiyon, macera, strateji, dövüş, mantık oyunları vb. tarzı oyun türleri bulunabilmektedir.
 
 Oyunları hangi platformlardan oynayabiliriz?
 
            Oyunları sadece bir platformdan oynamak söz konusu değildir. Oyunların oynanabileceği tek bir platform yoktur, başka platformlar da vardır. Genelde oyun oynamak denilirse akla ilk gelen platform bilgisayar olur. Fakat, bilgisayardan ziyade diğer oyun platformları da bulunmaktadır. Platformdan ziyade konsol adını verebiliriz. Bu konsollara PS4, Xbox, Wii, Nintendo Switch gibi konsolları ekleyebiliriz. Belirttiğimiz konsollardan da oyun oynanabilmektedir.
 
 Her oyun her konsolda aynı mıdır?
 
 Aslında çoğu oyun her platforma göre aynı çıkar. Yani çoğu çıkan oyun her platforma çıkar. Fakat, bazı platformlara özel olarak yapılan oyunlar da vardır. Örneğin, PS4'ün kendisine özel "exclusive" olarak adlandırılan oyunları vardır, Xbox'ta da öyledir, Nintendo Switch'te de.
 
 Oyun oynamak istersem hangi konsolu tercih etmeliyim?
 
            Oyun oynamak istenilirse, Bilgisayar, PS4, Xbox, Nintendo Switch, Wii gibi oyun platformları tercih edilebilir. Fakat en çok tercih meselesi olanlar bilgisayarlar, PS4 konsolları, Xbox konsollarıdır.
 Bu sayılan konsolları oyun oynamak amacıyla tercih edebilirsiniz.
 
 Oyunlar için en mantıklı konsollar hangileridir?
 
            Oyunlar için birden fazla oyun konsolları olsa da, çoğunluğa göre bu konsolların sadece birkaçı oyunlar için en mantıklı konsol olarak sayılıyor. Çoğunluğa göre, her oyun konsolu oyun zevkini yaşatacak kadar iyi değildir. En mantıklı oyun platformları bilgisayar, PS4 ve Xbox olarak sayılıyor. PS4, kendine özgü olan oyunları sayesinde çoğu oyuncunun gönlünde yerini almıştır.
 
            Xbox, oyun performansı olarak çoğu oyuncunun gönlünde yerini almıştır. Bilgisayar ise, dünya üzerindeki çoğu oyuncunun kullandığı bir platformdur. Dünya üzerindeki her oyuncunun kendi zevkine göre oynadığı oyunlar vardır. Ve bu oyunları oynarken tercih ettiği platformlar.
Mükemmeli yakalamaya uğraş, o zaman başarı zaten seni kovalar

[Resim: forumbeysosyal.png]
admin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task