Skip to main content

ForumBey.com ForumBey.com

Beta

ForumBey.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Sitemizin kalite ve güvenliği açısından kopyala yapıştır konular (alıntı) yasaklanmıştır. Sevgili üyelerimize bildiririz. ( 03.01.2019 )
BLOG SITEMIZ ACILMISTIR!!

Oyunlardan Alınan Hazzın Azalması

07-01-2019, Saat: 08:32
#1
Çevrimdışı
Oyunlardan Alınan Hazzın Azalması
 
            Günümüzde oyunlardan alınan hazzın en büyük azalma nedeni her oyundan oyuna değişen yaş kapasitesidir, örneğin bir oyun çok verimli vakit geçirmenizi sağlıyordur fakat yaş kitlesi düşüktür veya yaş kitlesi normal olup oyunlarda hile kullananlar yüzünden oyunlardan alınan haz azalmaktadır. Tabi sadece bundan ibaret değildir oyunlarda yaşanan kavgalar ve oyuna yeni başlayan oyuncuları küçümsemek ve onlara hakaret edilmesi nedeniyle de oyuncuların oynadıkları oyundan zevk almasını engellemektedir.
 
            Hile, hakaret vb. dışında oyunlardan haz alınmama sebeplerinden bir diğer yanı ise yaş ilerlemesidir çoğu insan çok küçük yaşlarda oyunlara başlar ve bu oynadığı oyunlar bağımlılık yaptığı için belirli bir yaşa kadar bu oyunları oynamaya devam eder. Ta ki bir yere kadar tabi bu her insan için geçerli değildir kendini sadece oyunlara bağlayan insanlar bir zaman sonra dışarı çıktıklarında arkadaşlarıyla daha verimli vakitler geçirdiğini anladıkları zaman oyun oynamayı azaltmayı seçerler ve sosyalleşmek isterler bu şekilde oyun oynamayı ilk başlarda azaltıp daha sonra tamamen bırakmayı seçerler.
 
 Oyunlardan Nasıl Zevk Alabiliriz?
 
            Oyuncular günümüzde ki oyunların kuralları, eğitim modları ve benzeri oyunu öğreten bilgileri okuyarak kurallarına göre adil oynayarak ve bu oyunları sadece vakit geçirmek değil dostluk kurmak beraber oynayarak vakit geçirmek için kullanabilirler. Bu şekil de oyunlardan alınan haz daha çok artacaktır ve daha verimli bir vakit geçireceğinizden şüpheniz olmasın.
 
 Oyunlardan Alınan Hazzın Azalmasına Neden Olan İki Oyun
 
 • 2009 Yılında yapılmış olan "League of legends" adlı oyun ilk başlarda ne kadar zevkli bir oyun olsa da artık insanların sinirlenmesine veya küfür hatta daha da ciddileşip kavgalara yol açmasına sebep olmaktadır. En çok küfür, hakaret vb. kullanılan oyunlardan bir tanesi "League of legends" olmuştur.
 
 • 2005 Yılında çıkan bir diğer oyun ise "Metin2" adlı bir MMORPG rol yapma oyunudur. İlk başlarda her ne kadar emek vererek hatta gecenizi gündüzünüze katarak oynadığınız bir oyun olsa da bir zaman sonra oyunu verimli vakit geçirmek için değil de başkalarını kandırarak kendilerini daha iyi bir seviyeye ulaştırmak için oynayan oyuncular yüzünden çoğu kişi artık emek harcanılacak oyunları oynamaktan vazgeçmektedir.
Mükemmeli yakalamaya uğraş, o zaman başarı zaten seni kovalar

[Resim: forumbeysosyal.png]
admin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task