Skip to main content

ForumBey.com ForumBey.com

Beta

ForumBey.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Sitemizin kalite ve güvenliği açısından kopyala yapıştır konular (alıntı) yasaklanmıştır. Sevgili üyelerimize bildiririz. ( 03.01.2019 )
BLOG SITEMIZ ACILMISTIR!!

Spor Yapmanın Hayatımıza Etkileri

250
128
1
03-01-2019, Saat: 17:53
#1
Çevrimdışı
Spor denince akla hemen spor salonlarına gidilerek birçok paralar saçarak özel hocalar tutularak yapılan eylemler gelebilir. Ama spor kapsamlı bir etkinliktir ve yapacağınız her hareket spor yapmanın yerini tutabilir. Özellikle kilosu olan ya da zayıflamak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olan sporun insan hayatına hem ruhen hem de fiziksel olarak çok fazla yararı vardır.

İnsan hayatının hızlanması, hazır yiyeceklerin tüketilmesi, iş stresi, yanlış beslenme, öğün atlama gibi ve daha birçok sebep insanın fiziksel ve ruhsal yapısında tutarsızlık oluşturur. Bu sebeple insan her daim bir kaçış yolu arayabilir. Psikolojisini rahatlatmak ve kilo vermek için spor en önemli tercihlerden biri olabilir. Sağlık açısından baktığımız zaman spor; kilo vermenin en önemli yoludur. Hareket etmek, egzersiz yapmak kilo vermeyi hızlandırır, yağ yakımını kolaylaştırır. Kalbimizin yaptığı kan akışını hızlandırır. Özellikle yemek yedikten sonra yapılan spor kilo alımının önüne geçer. Spor baş ağrılarının da önüne geçer. Spor dinç ve fit bir vücudunuz olmasını sağlar. Spor kanser hastalıklarının önüne geçer. Düzenli yapıldığı zaman sigara bağımlılığını da durdurabilir. Spor yapmak kabızlığında önüne geçer. Hareketli bir vücudunuz olacağı için spor; bağırsak hareketlerini de hızlandırır. Spor yapmanın bilinen en önemli yanı kilo vermenize yardımcı olmasıdır. İnsanın kilo alması bir tek şişmanlamak değil birçok sağlık sorununun da beraberinde gelmesi demektir. Bu yüzden günde yarım saat yürüyüş ya da belirli hareketleri evde yaparak ta spor yapabilirsiniz.
Spor yapmanın bir diğer önemli yanı da insanın ruhuna iyi gelmesidir. Spor stresin vücudunuzdan uzaklaşmasını sağlar. Beyninizde ki gereksiz birçok düşüncenin önüne geçer ve deşarj olmanızı sağlar. Bulduğunuz her fırsatta spor yapmanız kendinize yapabileceğiniz en iyi iyiliklerdendir.
Mükemmeli yakalamaya uğraş, o zaman başarı zaten seni kovalar

[Resim: forumbeysosyal.png]
admin
05-01-2019, Saat: 03:01
#2
Çevrimdışı
Çok doğru ben bile spor yapınca çok rahat uyuyabiliyorum, bence her birey spor yapmalı.
El Salvador

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task