Skip to main content

ForumBey.com ForumBey.com

Beta

ForumBey.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türkiye'nin kral türkçe bloğu

Sitemizin kalite ve güvenliği açısından kopyala yapıştır konular (alıntı) yasaklanmıştır. Sevgili üyelerimize bildiririz. ( 03.01.2019 )

Transformice Terimleri

31-12-2018, Saat: 22:52
#1
Çevrimdışı
Lag:Oyunda, oyuncularda ara sıra olabilecek bir şeydir. Bazen oyun sunucusundan bazen de kendi bilgisayarınızdan veya internet hızınızdan kaynaklanan bir gecikmedir. İnternette lag ve ping düşürmek için çeşitli yöntemler bulunmakta.

First:İngilizce bir kelimedir, Türkçe’de ise “Birinci” anlamina gelir. Oyunda ilk peyniri alıp deliğe girerseniz First almış olursunuz. Fakat şunu unutmayın birincilikleriniz odada +11 kişi olursa profilinize işlenecektir.


Hasılat:Hasılat oyunda çok kullanılan terimlerden biridir. Anlamı kurtardığımız farelerdir. Fare kurtarmanız için şaman olunca fareleri deliğe sokmanız gerekir. Ne kadar çok fare kurtarırsanız hasılatınız çok olur. Genelde oyunda şamanlar (Hasılat Lazım Girin) der. Hasılatınızı öğrenmek istiyorsanız profilinize bakabilirsiniz.

Item:Oyunda üzerimize giydiğimiz/taktığımız eşyalardır, oyuna ara sıra yeni eşyalar gelir. Bunları marketten peynir ile satın alabilirsiniz.

Noob:Bir oyuncu size bu kelimeyi kullanıyorsa size hakaret ediyordur. Daha çok oyuna yeni başlamış oyunculara denir. Bu kelimeyi kullanan oyuncuları fazla takmayın, çünkü kendileride Noob’dan başka bir şey değillerdir. Ara sıra espri amaçlıda kullanıldığını unutmayın.

Pro:Açılımı Profesyonel’dir. Oyunda gerçekten iyi oyunculara denir veya birisine yağ çekmek için kullanılır. Ayrıca ortalıkta “Ben Proyum” diye gezmenizi önermem, alay sebebi olabilirsiniz.

Tribe/Kabile:Türkiye sunucusu açılmadan önce Tribe deniliyordu fakat şimdi genellikle Kabile olarak kullanılıyor. Kabile kısacası bir topluluktur. İsteyen herkes kabile açabilir ve arkadaşlarını davet edebilir. Bir kabile kurabilmek için 500 peynir’e ihtiyacınız olacaktır.

Şaman:Oyunda sırasıyla herkes Şaman olabiliyor. Şamanken amacınız diğer oyuncuları size verilen objeleri kullanarak peynire ulaştırmaktır.

Troll:Hemen hemen her oyuncunun sergilediği bir davranıştır. Şamanları Trollük yaparken sık sık görebilirsiniz. Amacı diğer oyuncuları öldürmek/kandırmaktır. Oyunda yetkililer tarafından ban sebebi değildir, fakat oyuncular aralarında anlaşıp bazen sizi 1 saatliğine oyundan banlatabilirler.

Direniş:Hiçbir amacı yoktur, genellikle diğer oyuncuları bekletmek amacıyla yapılır. Herkes peyniri alıp deliğe girerken Direniş yapan oyuncu ise deliğe girmemek için direnir. Bazen ise şamanlar tarafından öldürülür.

Spirit (SP):Oyunda genelde şamanlara “SP AT” denir. Türkçe’si ise Ruh’dur. Oyunda peynire ulaşmak için sık sık kullanılan objelerdendir. Fareleri bir noktadan diğer noktaya uçurmayı sağlar.

Drag/Canon:Yine genelde şamanlara “Drag AT” denir. Türkçe’si ise Top Mermisi’dir. Sağa/Sola/Aşağıya olmak üzere üç çeşiti vardır. Fareleri bir noktadan diğer noktaya fırlatmayı sağlar. Bazı şamanlar Trollük için kullanır.

AFK:İnternette ve oyunlarda olmak üzere çok sıklıkla kullanılan bir kelimedir. Açılımı “Away From Keyboard” yani klavye başında değil demektir. Oyunda eğer bir oyuncu “Ben AFK” derse o oyuncu bir süre oyun başında olmayacağı anlamina gelmektedir.

Totem/Hard Mode:Totem, Şaman’ı zor modda kullanmak anlamina gelir. Totem oyunda sadece +1.000 fare kurtaran oyunculara gelir. Totem açıkken kırmızı sabitleyiciyi ve spirit’i kullanmanız mümkün değildir.

Wall Jump (WJ):Türkçe’si Duvara Zıplama veya Duvara Tırmanma’dır. Bir kaç tuş kombinasyonu ile düz duvara tırmanabilmenizi sağlar. Eğer yeni başladıysanız yapamamanız normal karşılanır. Çikolota ve Normal duvarlarda işe yarar.

Corner Jump (CJ):Köşeden veya Köşeye Zıplama anlamindadır. Yüksekten atlayıp bir zeminin tam köşesine atlarsanız hıznız artar daha ileri gidebilirsiniz. Bu daha çok Buz zeminlerde kullanılır.

Spirit Jump (SJ):Bu oyunda genellikle pek fazla kullanılmaz. Ama anlamı bir ruhdan başka ruha ondanda başka bir ruha atlayarak havada gitmeye denir. SJ yapması belki biraz zor olabilir. Şimdilik oyundaki önemli terimler bunlar, unutulanlar veya eklemek istedikleriniz varsa yorum olarak gönderebilirsiniz. Umarım işinize yaramıştır.
Mükemmeli yakalamaya uğraş, o zaman başarı zaten seni kovalar

[Resim: forumbeysosyal.png]
admin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task